Zaznacz stronę

W dniach 02 – 03 października 2020r. w krytej pływalni „Laguna” odbyły się XIII Dolnośląskie Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Lubań, w których głównym organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Orka” Lubań przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubaniu. W ciągu dwóch dni trwania zawodów udział w zmaganiach pływackich wzięło 31 klubów. Zawody zostały zorganizowane według wytycznych Polskiego Związku Pływackiego oraz powiatowego sanepidu. W trakcie trwania zawodów w krytej pływalni „Laguna” znajdowały się tylko osoby startujące w danym bloku startowym, sędziowie i trenerzy. Pozostali uczestnicy wraz z opiekunami mieli do dyspozycji halę sportową, na której odbywała się transmisja z zawodów (LIVE). W pierwszym dniu zawodów startowali 10 latkowie i młodsi. Puchar Burmistrza zdobyły sztafety z następujących klubów:
1 miejsce – Śląsk Wrocław
2 miejsce – KS BALTI Bielawa
3 miejsce – Mks Juvenia Wrocław
W drugim dniu zawodów startowali Open (11 latkowie i starsi). Puchar Burmistrza zdobyły sztafety z następujących klubów:
– w kategorii dziewcząt:
1 miejsce – UKS Shark Rudna
2 miejsce – UKS orka Lubań
3 miejsce – UKP Manta Jelcz-Laskowice
– w kategorii chłopców:
1 miejsce – UKS Orka Lubań
2 miejsce – UKS Alfa Wałbrzych
3 miejsce – Ks Just Swim jelenia Góra
Organizatorzy dziękują za współpracę i zaangażowanie, trenerom za zdyscyplinowanie zawodników podczas zawodów, informatykom za możliwość oglądania relacji LIVE w całej Polsce, pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu, członkom Klubu „Orka” oraz wolontariuszom. Dzięki współpracy i zaangażowaniu tak wielu osób udało się zorganizować zawody na najwyższym poziomie, co podkreślają trenerzy z klubów biorących w nich udział. Trener Adam Musiał składa serdeczne podziękowania firmie „Nowech” chłodnictwo-klimatyzacja, firmie „LanBit”, Stowarzyszeniu Mieszkańców Lubania „DziałaMy”.
Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Lubań.

« z 2 »
Accessibility