Zaznacz stronę

MOSiR w Lubaniu  po raz XV był organizatorem turnieju halowej piłki nożnej – zawodów upamiętniających wieloletniego pracownika lubańskiego  ośrodka sportu i rekreacji, społecznika, radnego, organizatora i animatora życia sportowego   w Lubaniu. 

Zawody otworzyła  Dyrektor MOSiR w Lubaniu Małgorzata Garula w towarzystwie zastępcy Burmistrza p. Mateusza Zajdla oraz Przewodniczącego rady Miasta p. Kamila Glazera. Honorowym gościem była córka śp. Zygmunta Duziaka p. Katarzyna Drzewiecka. Na jej ręce okolicznościową pamiątkę złożyła Dyrektor, a kwiatami i słowami pamięci uhonorował pamięć p. Zygmunta Przewodniczący Rady Miasta.

W tegorocznej, jubileuszowej edycji, wzięło udział 10 drużyn. Zawody od strony organizatora prowadzili Konrad Rutkiewicz i Artur Ryżewski. Wsparciem byli też pracownicy MOSiR, którzy obsługiwali zawodników i gości w punkcie cateringowym. Zawody sędziowali p. Paweł Kozina i p. Jacek Ciepiela.

Zawody zostały rozegrane w I etapie w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Po rozgrywkach grupowych rozegrano półfinały oraz mecze o V, III i I miejsce. W turnieju rozegrano 25 meczów po trwających 14 minut. Od 9.50 do 17.00 trwały zacięte mecze, po których wyłoniono zwycięzców oraz została ustalona kolejność w zawodach. Zawodnikom towarzyszyli liczni kibice, rodziny i znajomi. Hala zapełniła się do ostatniego miejsca.

Jubileuszowa, piętnasta edycja  była podkreślona wieloma dodatkowymi wydarzeniami oraz niespodziankami. Punktualnie o 12.00 przerywnikiem w sportowych zmaganiach był występ taneczny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku pod kierunkiem p. Moniki Borkowskiej. Prawie 30 tancerek w świetnej formie zaprezentowało swoje umiejętności w oryginalnej choreografii i w dynamicznym występie. Uczennice szkoły specjalizują się w tańcu sportowym i aerobiku rekreacyjnym zdobywając laury i osiągając sukcesy w województwie oraz kraju.

W punkcie cateringu zawodnicy mogli z kawiarni umiejscowionej oraz energetycznego posiłku w postaci zupy strogonov i grillowanej kiełbaski.

PÓŁFINAŁ    1

SKŁAD OPAŁU PISARZOWICE – GRYF GRYFÓW    0:5

PÓŁFINAŁ    2

CHŁOPACZKI Z SĄSIEDZTWA – MASMIX                 5:0

MECZ O V MIEJSCE

ŁUŻYCE LUBAŃ – ŁUZYCE LUBAŃ JUNIORZY          2:2(k.4:3)

MECZ O III MIEJSCE

MASMIX – SKŁAD OPAŁU PISARZOWICE                0:3

MECZ O I MIESJCE

CHŁOPACZKI Z SĄSIEDZTWA – GRYF GRYFÓW     2:0

Ostateczna klasyfikacja XV JUBILEUSZOWEJ EDYCJI TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ im. ZYGMUNTA DUZIAKA :

  1. CHŁOPACZKI Z SĄSIEDZTWA

(drużyna w składzie : Bartosz Szczęsny, Patryk Szczęsny, Patryk Bystryk, Sebastian Andruchów, Paweł Mockało, Dawid Jastrzębski, Krzysztof Mazur, Damian Bojdziński, Mateusz Rozmus)

2. GRYF GRYFÓW

(Łukasz Król, Robert Opolski, Radosław Wójcikowski, Tomasz Traube, Michał Adamski, Antoni Włodarek, Maciej Celuch, Mateusz Tyszkowski, Wojciech Kruczkowski, Adrian Mróz)

3. SKŁAD OPAŁU PISARZOWICE

(Martyn Ral, Dominik Ral, Łukasz Staroń, Arilssom Fereira, Lucas Monteiro, Jakub Tomaszewicz, Tomasz Gustafiak, Mariusz Ral)

4. MASMIX

5. ŁUŻYCE LUBAŃ

6. ŁUŻYCE LUBAŃ JUNIORZY

7. FC SIERPY

8. LZS ZARĘBA

9. POTOK KARPNIKI

10. CHŁOPAKI DO WZIĘCIA

O godzinie 16.45 Dyrektor MOSiR w Lubaniu Małgorzata Garula wraz z pracownikami oraz sędziami prowadzącymi zawody dokonała uroczystego podsumowania XV edycji, na którym wręczeno nagrody dla poszczególnych drużyn i wyróżnionych zawodników.

W tym roku pamiątkowymi medalami zostali nagrodzeni wszyscy zawodnicy grający w drużynach, a za miejsca 10 – 4 dodatkowo pamiątkowymi dyplomami.

                Za  miejsca I – III  wielką niespodzianką, oprócz oczywiście medali w trzech kolorach, dyplomów dla drużyn,  były specjalne, okolicznościowe koszulki z informacją o tej jubileuszowej imprezie.

Wyróżniono nagrodami indywidualnymi zawodników :

Najlepszym zawodnikiem uznano ŁUKASZA STARONIA (SKŁAD OPAŁU PISARZOWICE), najlepszym bramkarzem MATEUSZA ROZMUSA (CHŁOPACZKI Z SĄSIEDZTWA) , a królem strzelców został MATEUSZ TYSZKOWSKI (11 bramek – GRYF GRYFÓW). Zawodnicy zostali nagrodzeniu dyplomami, statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi : profesjonalnymi ochraniaczami, rękawicami bramkarskimi oraz piłką adidas.

Podsumowanie turnieju można określić słowem REWELACJA ! I takie też opinie słyszeliśmy od uczestników zawodów.  Sprawny przebieg turnieju, jego organizacja, otoczka oraz tegoroczne niespodzianki znowu podniosły poprzeczkę dla organizatora – MOSiR w Lubaniu. Patrona imprezy – Zygmunta Duziaka na pewno byłby zadowolony.

Do zobaczenia za rok !


« z 3 »
Accessibility