Zaznacz stronę

    4 czerwca MOSiR W Lubaniu zorganizował wspólnie z MDK w Lubaniu festyn z okazji Dnia Dziecka. Razem z nami część imprezy poprowadzili wolontariusze z dwóch fundacji : lubańskie Stowarzyszenie Wyloguj Się z akcją KilometryDobra.pl oraz Help Pomagamy Kamilowi.

   Za część sportowo-rekreacyjną odpowiedzialni byli pracownicy MOSiR w Lubaniu pod kierownictwem pani dyrektor Małgorzaty Garuli oraz organizatora sportu Konrada Rutkiewicza wraz z pozostałymi pracownikami MOSiR oraz 10 uczniami ZSP im. KZL w Lubaniu.

   Pogoda nie przeszkodziła w realizacji festynu, gdyż większość atrakcji zlokalizowano w hali sportowej. Dzieci mogły     skorzystać z dwóch dużych dmuchańców używanych do ostatków sił (wstęp był darmowy) oraz parku zabaw ze stacjami sprawnościowymi, po przejściu których uczestnicy zostawali nagrodzeni słodyczami, sokiem oraz pamiątkowym dyplomem. Największym powodzeniem cieszyły się niebieskie rybki, które nie tak łatwo było złapać oraz konkurencje rzutowe.

   Scena MDK w Lubaniu dostarczała muzyki, na jej deskach wystąpił Krzysztof Kucharczyk, dzieci z sekcji muzycznej oraz zespół z Bogatyni. Nad sprawnym przebiegiem części muzycznej czuwał Dyrektor Bartosz Kuświk razem ze swoimi współpracownikami.

  Fundacje uczestniczące w festynie umożliwiały malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, udział w loterii, poczęstunek różno- smakowych ciast, skorzystanie z grilla i pieczonych kiełbasek, przejażdżkę na bryczce oraz wielkich quadach.

Na hali można było skorzystać z fotobudki, gdzie rodziny mogły uwiecznić się w śmiesznych strojach oraz spróbować nieśmiertelnej waty cukrowej czy popcornu.

  Zabawa trwała prawie cztery godziny od 15. Imprezę prowadzili Małgorzata Garula i Bartosz Kuświk.

  Z naszej oferty skorzystało ponad 500 uczestników : rodzin z dziećmi, uradowane miny najmłodszych były najlepszą oceną atrakcji przygotowanych przez MOSiR w Lubaniu, MDK w Lubaniu oraz Stowarzyszenie Wyloguj Się i Help Pomagamy Kamil

« z 5 »

Accessibility