Zaznacz stronę

W tym roku w ramach Dni Lubania MOSiR w Lubaniu współuczestniczył w wydarzeniu jakim był Dzień Aktywnej Rodziny.

To już 4 edycja Daru – wpisanego w miejskie doroczne obchody niedzielnego festynu, będącego przestrzenią wszelkiej kreatywności i aktywności. Wszystkie trzy poprzednie Dary odbywały się na lubańskim rynku, w 2017 roku  zmieniono lokalizację :  Park na Kamiennej Górze ugościł setki uczestników ofert opracowanych i przygotowanych przez :

Miejski Dom Kultury
Łużyckie Centrum Rozwoju
Muzeum Regionalne
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
Ośrodek Wsparcia Dziennego
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

oraz organizacje pozarządowe :

Akademia Seniora przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu
Dolnośląska Grupa Literacka „NURT”
Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów „ODNOWA”
Lubańskie Stowarzyszenie Mieszkańców PANACEUM
Klub Honorowych Dawców Krwi przy SM w Lubaniu
Klub Liderów Młodzieżowych przy Stowarzyszeniu P-ZFST „Pogranicze”
LZS „Zaręba”
Łużyckie Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa Pasjonat
Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Łużycki w Lubaniu
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów – Zarząd Rejonowy w Lubaniu
Stowarzyszenie „SIÓDME NIEBO”
Stowarzyszenie WĄWÓZ SOMOSIERRA
Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Olszyny
Stowarzyszenie WYLOGUJ SIĘ
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lubaniu
Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Lubań

Twórczość i radość dosłownie wypełniły cały park – od amfiteatru gdzie prezentowały się starsze i młodsze lubańskie talenty, po parkowe alejki wypełnione wszelkimi kreatywnymi zabawami, jakie tylko sobie można wymarzyć, a że jednocześnie dopisała  świetna pogoda, impreza okazała się wielkim sukcesem.

Organizację festynu wsparły miejskie instytucje. Na przybyłe do parku rodziny czekało miasteczko historyczne (muzeum), kreatywne animacje plenerowe (OWD), gry i zabawy ruchowe (MOSiR i MOPS), piknik z książką (biblioteka). Do parku ściągała także jeżdżąca spod Wieży Brackiej kolejka – dla leniuchów, i prowadząca przez miasto do parku – gra terenowa Baśniobór – dla lubiących wyzwania.

MOSiR przygotował dla dzieci i ich opiekunów wielki plac zabaw parkowych. Uczestnicy mogli pokonać zwinnościowy tor przeszkód wśród drzew i alejek parkowych, za który zostawali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem, słodyczami , bańkami mydlanymi oraz charakterystyczną wlepką. Były skoki i przejścia pod i nad płotkami, skoki na wielkich gumowych piłkach, skoki w workach, wyścig wahadłowy, rzuty do puszek, przejścia po ławce i w tunelach.

W rodzinnej strefie gier zaproponowaliśmy wygibańca (twistera), rzuty do puszek, rzuty lotkami do tablicy, łowienie rybek, grę w boule, sporym zainteresowaniem cieszyła się gra w ringo. Każdy uczestnik także dostawał nagrody za udział w tych konkurencjach.

Nad przebiegiem eventu czuwała Dyrektor MOSiR w Lubaniu Malgorzata Garula wraz ze swoimi pracownikami oraz Dyrektor MOPS w Lubaniu Aneta Szpytma także ze swoimi pracownikami.

Udało się znowu zaproponować aktywny sposób spędzania czasu dla dzieci i ich opiekunów, a liczny udział w naszej ofercie, uśmiechy dzieci i ich zaangażowanie w różnego rodzaju rozgrywkach na pewno zostaną w ich pamięci.

« z 4 »

 

Accessibility