Zaznacz stronę

6 grudnia lubańską hale sportową odwiedziły setki dzieci w różnym wieku wraz z opiekunami, którzy właśnie w tym miejscu postanowili zaczekać na Mikołaja.

Hala MOSiR przywitała małych gości pięknym wystrojem oraz wieloma atrakcjami,  w których dzieci mogły same uczestniczyć lub być widzem wydarzeń na scenie. Już na samym wejściu uczestnicy ozdabiani byli okazyjną mikołajkową wlepką.

Na scenie śpiewały dzieci z Miejskiego Domu Kultury pod kierunkiem swojego opiekuna Krzysztofa Kucharczyka, a pod nią trwały tańce dzieci do muzyki prowadzone przez Śnieżynki. Swoje umiejętności zgodnie z nazwą imprezy ZATAŃCZ z MIKOŁAJEM demonstrowało studio tańca MAR-KO Mariusza Kozaka. I w pewnym momencie ponad setka dzieci w wirującym tańcu oczekiwała na nadejście Mikołaja z workami prezentów.

Rozstawione dmuchańce zapraszały do szaleństwa w zjazdach, skokach i przewrotach.

Na wyznaczonych stołach dzieci, także ich opiekunowie, z uwagą, mozolnie i nierzadko z wypiekami na twarzach, pisali i kolorowali pocztówki świąteczne, malowali różnymi technikami rysunki ze świąteczną tematyką, uczyli się i wykonywali proste ozdoby świąteczne, ozdabiali w twórczy sposób białe styropianowe bombki farbami, cekinami i tasiemkami.

Tradycyjnie można było pomalować buźki, pobawić się dmuchanymi balonami.

W wyznaczonym sektorze można było pobawić się w rzucanie woreczkami w Mikołaja, wyłowić pingwinki z kry, rozbić kręgle-pingwinki. Zabawy ruchowe przygotowane przez MOSiR kończyły się nagrodą w postaci wlepki-choinki, co było niezbędne do możliwości spotkania osobiście Mikołaja i wręczenia paczki pełnej słodkości.

A więc działo się ! Było głośno, kolorowo i bardzo intensywnie!

I tak do samego wejścia Mikołaja wraz ze swoimi  Śnieżynkami w iście filmowym stylu. Mikołaj usadowił się na scenie i przystąpił do rozdawania setek prezentów. Nie tylko je rozdawał, ale też przybijał piątki, pozował do fotek i w magiczny sposób sprawiał, że wszystkie dzieci  obecne na hali w oka mgnieniu stawały się grzeczne.

Zachwycony atmosferą Mikołaj obiecał, ze w przyszłym roku na pewno nie zapomni   o lubańskich dzieciach i ponownie je odwiedzi z kolejnymi prezentami.

Mikołajki zorganizowały instytucje miasta Lubań – Łużyckie Centrum Rozwoju, Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu  i Rekreacji oraz Ośrodek Wsparcia Dziennego, przy partnerstwie Klubu Liderów Młodzieżowych w Lubaniu przy Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych oraz sieci Orange.

Organizatorzy dziękują sponsorom, dzięki którym paczki mogły zachwycać małych odbiorców.

Agromet ZEHS Lubań SA, Burmistrz Miasta Lubań, Contur 2000 s.c., CHROMEX Sp. z o. o. Zakład Pracy Chronionej, Dr. Schumacher Sp. z o. o., Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o., Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Lubań, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Lubań Sp. z o. o., Toyota Boshoku Poland Sp. z o. o., Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o. o.

« z 4 »

 

Accessibility