Zaznacz stronę

Pierwszego dnia aktywnego weekendu można było wziąć udział w nocnym maratonie pływania, który trwał 3 godziny. Chętnych nie brakowało a wśród nich znalazła się również pani.
Najdłuższy dystans jaki został pokonany przez pana to 8km i 350m, a najkrótszy to 6km i 50m.
Pani pokonała dystans niewiele krótszy od najlepszego i uzyskała 7km i 250m.
Drugiego dnia aktywnego weekendu odbyły się zajęcia rekreacyjne na hali sportowej i krytej pływalni „Laguna”.
Zajęcia na hali poprowadziła pani Monika Borkowska – nauczyciel wychowania fizycznego z 23 letnim doświadczeniem. Instruktor fitness oraz instruktor Drums Alive. Od wielu lat prowadzi zajęcia fitness w Leśnej.
Pierwsze z zajęć przeprowadzone przez panią Monikę to zajęcia Drums Alive jest to bębnienie na piłkach gimnastycznych połączone z różnymi elementami aerobiku.

W Polsce mało które kluby fitness proponują taką formę aktywności fizycznej. A u nas takie zajęcia się odbyły.
Drugą propozycją, którą mieliśmy tego dnia dla wszystkich pań były zajęcia pilates. Nasza instruktorka wprowadziła do zajęć małą piłkę wykorzystywaną w treningu jako jego urozmaicenie. W czasie ćwiczeń na bieżąco korygowała błędy, udzielała instruktażu poprawnej techniki – oczywiście wszystko z zachowaniem bezpiecznej odległości.

Po dwóch godzinach spędzonych na hali można było udać się na zajęcia aqua aerobiku na krytej pływalni „Laguna”.
Ćwiczenia w wodzie poprowadziła pani Eliza Sławińska instruktor aqua aerobiku z 15 letnim stażem pracy, która od lat prowadzi cykliczne zajęcia aqua aerobiku na naszym basenie.
Pokrótce: Aqua aerobik to ćwiczenia wykonywane w wodzie, które są połączeniem gimnastyki korekcyjnej, aerobiku i elementów pływania.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za liczne przybycie i dobra zabawę.

Accessibility