KALENDARZ ZAWODÓW SPORTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ MOSIR W LUBANIU W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

FINAŁY MIEJSKIE W KATEGORII DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

16 LISTOPADA ODBYŁY SIĘ ZAWODY W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM.

Organizatorem zawodów był Młodzieżowy Dom Kultury w Lubaniu, współorganizatorem MOSiR w Lubaniu.

Wyniki

PŁYWANIE IGRZYSKA DZIECI

 

 

SZTAFETA 8 X 25 M DZIEWCZĄT

M-ce Szkoła czas
1 SP 1 Lubań 2:58.04
2 SP 4 Lubań 3:00.17
3 SP 1 Świeradów-Zdrój 3:40.30

 

 

SZTAFETA 8 X 25 M CHŁOPCÓW

M-ce Szkoła czas
1 SP 4 Lubań 2:58.97
2 SP 1 Lubań 3:03.88
3 SP 2 Lubań 3:23.22

 

 

 

50 KLASYCZNYM DZ mł.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 DRAGUNOWICZ IGA SP 1 Lubań 0:52.67
2 JABŁOŃSKA MILENA SP 4 Lubań 0:53.06
3 HRYŃKO JULIA SP 1 Świeradów-Zdrój 1:08.21

 

50 KLASYCZNYM CH mł.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 KRĘŻEL DAMIAN SP 4 Lubań 0:57.48
2 BURNIAK MICHAŁ SP 1 Lubań 1:14.73
3 BRODOWICZ OLAF SP 2 Lubań 1:23.01

 

 

50 GRZBIETOWYM  DZ mł.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 MAZUR LAURA SP 1 Lubań 0:51.80
2 LESZCZYŃSKA MARIA SP 1 Lubań 1:05.55
3 DELMACZYŃSKA OLIWIA SP 4 Lubań 1:08.70
4 HANKA ALICJA SP 4 Lubań 1:12.25
5 MARCINKOWSKA KATARZYNA SP 1 Świeradów-Zdrój 1:17.71

 

50 GRZBIETOWYM  CH mł.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 CABAN BŁAŻEJ SP 1 Lubań 0:54.70
2 WRONECKI KRZYSZTOF SP 2 Lubań 1:01.11
3 GROBEL WIKTOR SP 4 Lubań 1:02.90

 

50 DOWOLNYM  DZ mł.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 OCIESA MAJA SP 1 Lubań 0:44.71
2 MALINOWSKA LENA SP 4 Lubań 0:49.86
3 MULARCZYK NADIA SP 1 Świeradów-Zdrój 1:09.69
4 SMOLEŃ NATALIA SP 1 Świeradów-Zdrój 1:39.19

 

50 DOWOLNYM  CH mł.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 GRZYBOWSKI HUBERT SP 1 Lubań 0:49.93
2 GÓRSKI BARTOSZ SP 1 Lubań 0:53.74
3 SZACHOWICZ MICHAŁ SP 4 Lubań 0:54.79
4 SOCHA ADAM SP 2 Lubań 1:01.72
5 KOCH MACIEJ SP 2 Lubań 1:09.00
6 KIN DANIEL SP 4 Lubań 1:16.35

 

 

50 MOTYLKOWYM DZ st.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 KRÓLIKOWSKA MARCELA SP 1 Lubań 0:41.81
2 MATYSIAK MAGDALENA SP 4 Lubań 0:52.00
3 SZANIAWSKA AGATA SP 1 Świeradów-Zdrój 0:58.17

 

50 MOTYLKOWYM  CH st.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 RUDEK OLAF SP 4 Lubań 0:40.68
2 SZŁABOWICZ DAMIAN SP 1 Lubań 0:51.20

 

100 KLASYCZNYM DZ st.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 WÓJCIK WIKTORIA SP 1 Lubań 0:47.75
2 SŁAWIŃSKA OLIWIA SP 4 Lubań 1:04.27
3 TARACH DOMINIKA SP 1 Świeradów-Zdrój 1:22.63

 

100 KLASYCZNYM CH st.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 GAŁECKI JAN SP 4 Lubań 0:50.41
2 MAŁECKI MICHAŁ SP 2 Lubań 1:17.16
3 BIŁYK RAFAŁ SP 1 Lubań 1:21.54

 

100 GRZBIETOWYM  DZ st.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 KADEJ KINGA SP 1 Lubań 0:49.42
2 OCIESA KAJA SP 4 Lubań 0:54.50
3 MULARCZYK ZOJA SP 1 Świeradów-Zdrój 1:14.60

 

100 GRZBIETOWYM  CH st.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 CIEŚLAK OLIWER SP 4 Lubań 0:43.48
2 WIĘCKOWSKI MAKSYMILIAN SP 2 Lubań 0:51.19
3 CABAN BARTOSZ SP 1 Lubań 1:00.02

 

100 DOWOLNYM  DZ st.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 BORYSIUK OLIWIA SP 4 Lubań 0:44.73
2 MARCINKOWSKA ALEKSANDRA SP 1 Świeradów-Zdrój 0:49.50
3 MAZUR DOMINIKA SP 1 Lubań 0:50.03

 

100 DOWOLNYM  CH st.

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 SEKUŁA SZYMON SP 1 Lubań 0:43.05
2 STRZELECKI PAWEŁ SP 2 Lubań 0:45.48
3 SOCHA BARTOSZ SP 4 Lubań 0:47.40

 

DRUŻYNOWO

sztafeta 1m-34, 2m-30, 3m-28 pkt.      ind. 1m-17, 2m-15, 3m-14, 4m-13, 5m-12, 6m-11pkt.

 

DZIEWCZĘTA

M-ce SZKOŁA SUMA

PKT

SZTAFETA

8 x 25

50 mł.

GRZB.

50 mł.

KLAS.

50 mł.

DOW.

50st.

MOT.

50st. GRZB. 50 st. KLAS. 50 st.

DOW.

1 SP 1 Lubań 165 34 17,15 17 17 17 17 17 14
2 SP 4 Lubań 149 30 14,13 15 15 15 15 15 17
3 SP 1 Świeradów-Zdrój 138 28 12 14 14,13 14 14 14 15

 

 

CHŁOPCY

 

M-ce SZKOŁA SUMA

PKT

SZTAFETA

8 x 25

50 mł.

GRZB.

50 mł.

KLAS.

50 mł.

DOW.

50st.

MOT.

50st. GRZB. 50 st. KLAS. 50 st.

DOW.

1 SP 4 Lubań 155 34 15 17 17 14,11 17 17 14
2 SP 1 Lubań 154 30 17 15 15 17,15 14 14 17
3 SP 2 Lubań 137 28 14 14 13,12 15 15 15

PŁYWANIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

 

SZTAFETA 8 X 50 M DZIEWCZĄT

M-ce Szkoła czas
1 SP 1 Lubań 5:57.62
2 SP 2 Lubań 6:30.06

 

SZTAFETA 8 X 50 M CHŁOPCÓW

M-ce Szkoła czas
1 SP 2 Lubań 4:03,79
2 SP 1 Lubań 5:03,59

 

 

50 KLASYCZNYM DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 KULIŃSKA ALICJA SP 2 Lubań 0:50.32
2 WIĘCKOWSKA NIKOLA SP 1 Lubań 1:01.08

 

50 KLASYCZNYM CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 PIETKIEWICZ OSKAR 2 Lubań 0:43.70
2 KLASA BARTOSZ 1 Lubań 0:57.35

 

50 GRZBIETOWYM  DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 KONAT LAURA SP 1 Lubań 1:02.32

 

50 GRZBIETOWYM  CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 BODZENTA SZYMON SP 2 Lubań 0:44.99
2 WÓJCIK MATEUSZ SP 1 Lubań 0:48.44

 

50 DOWOLNYM  DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 KAZAN JULIA SP 1 Lubań 0:59.65

 

50 DOWOLNYM  CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 WITKOWSKI JAKUB SP 2 Lubań 0:35.13
2 DUDENKO MARCIN SP 1 Lubań 0:46.29

 

 

50 MOTYLKOWYM DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 PIAŚNIK BERENIKA SP 1 Lubań 0:42.38

 

50 MOTYLKOWYM  CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 BERNOLAK BARTOSZ SP 2 Lubań 0:35.80
2 LEWKOWSKI KONRAD SP 1 Lubań 0:39.20

 

100 KLASYCZNYM DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 FURMANIAK PAULINA SP 1 Lubań 1:45.74
2 WAJCFELT JULIA SP 1 Lubań 1:55.52

 

100 KLASYCZNYM CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 BOROWIECKI JAKUB 2 Lubań 1:18.86
2 KRASOWSKI JAKUB 1 Lubań 1:38.86

 

100 GRZBIETOWYM  DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 FURMANIAK NATALIA SP 1 Lubań 1:33.22
2 JURASZUS GABRIELA SP 2 Lubań 1:52.35

 

100 GRZBIETOWYM  CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 CEPUCHOWICZ JAKUB SP 2 Lubań 1:04.34

 

100 DOWOLNYM  DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 BRODAWKA MAŁGORZATA SP 1 Lubań 1:40.01

 

100 DOWOLNYM  CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 MUSIAŁ FILIP SP 2 Lubań 1:06.56
2 RĘKOWSKI MACIEJ SP 1 Lubań 1:14.22
3 STARCZEWSKI KONRAD SP 2 Lubań 1:17.23
4 DUDENKO MICHAŁ SP 1 Lubań 1:23.87

 

DRUŻYNOWO

sztafeta 1m-34, 2m-30       ind. 1m-17, 2m-15, 3m-14, 4m-13

 

DZIEWCZĘTA

M-ce SZKOŁA SUMA

PKT

SZTAFETA

8 x 50

50

GRZB.

50

KLAS.

50

DOW.

50

MOT.

100 GRZB. 100 KLAS. 100

DOW.

1 SP 1 Lubań 166 34 17 15 17 17 17 17,15 17
2 SP 2 Lubań 62 30 17 15

 

CHŁOPCY

M-ce SZKOŁA SUMA

PKT

SZTAFETA

8 x 50

50

GRZB.

50

KLAS.

50

DOW.

50

MOT.

100 GRZB. 100 KLAS. 100

DOW.

1 SP 2 Lubań 167 34 17 17 17 17 17 17 17,14
2 SP 1 Lubań 133 30 15 15 15 15 15 15,13

 

PŁYWANIE LICEALIADA MŁODZIEŻY

 

SZTAFETA 8 X 50 M DZIEWCZĄT

M-ce Szkoła czas
1 ZSP im. AM Lubań 6:01.79
2 ZSP im.KZL Lubań 7:54.38

 

SZTAFETA 8 X 50 M CHŁOPCÓW

M-ce Szkoła czas
1 ZSP im. AM Lubań 3:58.00
2 ZSP im.KZL Lubań 4:30.00

 

 

50 KLASYCZNYM DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 BIK JULIA ZSP im. AM Lubań 0:51.73
2 PISKORSKA KATARZYNA ZSP im.KZL Lubań 1:51.08

 

50 KLASYCZNYM CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 SOBOŃ ZSP im. AM Lubań 0:40.11
2 ŁUCZKO PATRYK ZSP im.KZL Lubań 0:47.54

 

50 GRZBIETOWYM  DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 KULCZYCKA KLAUDIA ZSP im. AM Lubań 0:49.24
2 KULCZYCKA NATALIA ZSP im.KZL Lubań 1:24,23

 

50 GRZBIETOWYM  CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 ANDRZEJEWSKI KAMIL ZSP im. AM Lubań 0:40.18
2 KIERUZAL SZYMON ZSP im.KZL Lubań 1:08.19

 

50 DOWOLNYM  DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 BUTRYM SANDRA ZSP im. AM Lubań 0:44.45
2 CZYRUK WIKTORIA ZSP im.KZL Lubań 1:05.94

 

50 DOWOLNYM  CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 USYK MATEUSZ ZSP im.KZL Lubań 0:31.24
2 PELAK KONRAD ZSP im.AM Lubań 0:31.76

 

 

50 MOTYLKOWYM DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 WÓJCIK MONIKA ZSP im. AM Lubań 0:35.52

 

50 MOTYLKOWYM  CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 RAK MICHAŁ ZSP im. AM Lubań 0:34.67
2 BORYSIUK KAMIL ZSP im.KZL Lubań 0:38.23

 

100 KLASYCZNYM DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 PRZYBYSZ OLGA ZSP im. AM Lubań 1:18.38
2 RAK ALICJA ZSP im. AM Lubań 2:09.87
3 DRZAZGA MARTYNA ZSP im.KZL Lubań 2:31.02

 

100 KLASYCZNYM CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 KUSTO RAFAŁ ZSP im. AM Lubań 1:02.93
2 ŁUCZKO KRYSTIAN ZSP im.KZL Lubań 1:35.83

 

100 GRZBIETOWYM  DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 RUDEK WIKTORIA ZSP im. AM Lubań 1:09.28
2 GACEK DOMINIKA ZSP im.KZL Lubań 2:17.61

 

100 GRZBIETOWYM  CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 PUZIO RADOSŁAW ZSP im. AM Lubań 1:05.47
2 BRODZIŃSKI KACPER ZSP im.KZL Lubań 2:13.36

 

100 DOWOLNYM  DZ

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 OBERDA ALEKSANDRA ZSP im.KZL Lubań 1:45.44
2 CZUŁOWSKA KATARZYNA ZSP im.KZL Lubań 2:32.76
3 MAZUR KORNELIA ZSP im. AM Lubań 3:40.33

 

100 DOWOLNYM  CH

M-ce Nazwisko i imię Szkoła czas
1 WÓJCIK MATEUSZ ZSP im. AM Lubań 1:01.34
2 KULIG WOJCIECH ZSP im.KZL Lubań 1:06.57
3 POŁOMSKI MICHAŁ ZSP im. AM Lubań 1:24.31

 

DRUŻYNOWO

sztafeta 1m-34, 2m-30       ind. 1m-17, 2m-15, 3m-14, 4m-13

 

DZIEWCZĘTA

M-ce SZKOŁA SUMA

PKT

SZTAFETA

8 x 50

50

GRZB.

50

KLAS.

50

DOW.

50

MOT.

100 GRZB. 100 KLAS. 100

DOW.

1 ZSP im. AM Lubań 165 34 17 17 17 17 17 17,15 14
2 ZSP im.KZL Lubań 136 30 15 15 15 15 14 17,15

 

CHŁOPCY

M-ce SZKOŁA SUMA

PKT

SZTAFETA

8 x 50

50

GRZB.

50

KLAS.

50

DOW.

50

MOT.

100 GRZB. 100 KLAS. 100

DOW.

1 ZSP im. AM Lubań 165 34 17 17 15 17 17 17 17,14
2 ZSP im.KZL Lubań 137 30 15 15 17 15 15 15 15

 

 

 

26 października odbył się finał miejski w piłce koszykowej szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt.

Do zawodów zgłosiły się szkoły SP nr 1 i SP nr 2.

Zwycięzcą meczu i tym samym mistrzem miasta Lubań oraz awansem do finału powiatowego została SP 2 w Lubaniu pokonując SP nr 1 w Lubaniu 28:16.

U zwycięzców najwięcej punktów zdobyła Julia Kamińska 14 pkt oraz Dominika Paszkiewicz 8 pkt.

Opiekunem zwycięskiej drużyny była p. Dorota Wajcfelt, a drugiego zespołu p. Mariusz Król.

7 listopada odbył się finał miejski w piłce koszykowej szkół gimnazjalnych w kategorii chłopców.

Do zawodów zgłosiły się szkoły SP nr 1 i SP nr 2.

Zwycięzcą meczu i tym samym mistrzem miasta Lubań oraz awansem do finału powiatowego została SP 2 w Lubaniu pokonując SP nr 1 w Lubaniu 33:30.

U zwycięzców najwięcej punktów zdobyli Mateusz Łoszewski 13 pkt oraz Jakub Witkowski 6 pkt.

I m SP 2 w Lubaniu pod opieką p. Artura Fenczyszyna. II miejsce zajęli chłopcy z SP nr 1 pod opieka p. Piotra Barańskiego.

12 października rozegrano finał miejski w mini piłce nożnej chłopców i  dziewcząt.

W chłopcach zgłosiły się 4 szkoły, w dziewczynkach SP 4 w Lubaniu (tym samym uzyskała awans do finału powiatowego).

Grano systemem każdy z każdym na boisku przy SP 1 w Lubaniu. Przy okazji bardzo dziękujemy Pani Dyrektor SP nr 1 w Lubaniu za umożliwienie skorzystania z nowego boiska oraz p. Dariuszowi Wajcfeltowi za pomoc w organizacji zawodów.

Awans do finału powiatowego uzyskała SP 4 w Lubaniu pod opieką p. Mateusza Szmigla.

Skład zwycięzców :

Bednarz Olivier

Czaszun Dorian

Danielewski Kacper

Idaczyk Dawid

Kwiatkowski Bartosz

Marchowski Szymon

Oleszczuk Jakub

Pędlowski Łukasz

Rosada Bartosz

Trusiewicz Igor

Wojtusik Piotr

Wyrzykowski Wiktor

 

 

Wyniki wspólzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2016/2017 dla szkół podstawowych i gimnazjalnych prowadzonych przez MOSiR w Lubaniu dla szkól miejskich

18 i 25 maja 2017r. odbyły się na boisku Orlik  w Lubaniu finały w siatkówce plażowej chłopców i dziewcząt gimnazjum. Do zawodów przystąpiły szkoły : Gimnazjum nr 2 w Lubaniu i Gimnazjum nr 3 w Lubaniu w grupie chłopców oraz Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 w grupie dziewcząt.

Finał dziewcząt

Gimnazjum nr 3 – Gimnazjum nr 2         15:5; 15:8 (2:0)

Finał chłopców

Gimnazjum nr 3 – Gimnazjum nr 2         13:15; 14:16 (0:2)

6 kwietnia odbyły się zawody w piłce siatkowej lubańskich gimnazjów. W mistrzostwach Lubania wystartowały po 3 drużyny w kategoriach chłopców i dziewcząt. W turnieju wystartowały : Gimnazjum nr 1 pod kierunkiem p. Małgorzaty Kmieć, Gimnazjum nr 2 z p. Piotrem Barańskim i p. Mariuszem Królem oraz Gimnazjum nr 3 pod iopieką p. Doroty Wajcfelt i p. Michała Browarczyka.

Zawody odbyły się na dwóch boiskach, grano każdy z każdym, wzorowo sędziowali uczniowie ZSP im. KZL w Lubaniu Krzysztof Szczygieł oraz Iga Zjawin.

Klasyfikacja i wyniki końcowe :

23 marca odbyły się Mistrzostwa Lubania w piłce halowej szkół podstawowych. Do zawodów zgłosiły się 3 drużyny chłopców : SP 1, SP 2 i SP 4 oraz dwie drużyny dziewcząt : SP 1 i SP 4.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, a jego końcowe wyniki przedstawiają się następująco :

CHŁOPCY

Lp. Lp. 1. 3. 4. BRAMKI PUNKTY MIEJSCE

SZKOŁA

SP 1 SP 2 SP 4
1. SP1   4:0 2:5 6:5 3 II
2. SP2 0:4   1:2 1:6 0 III
3. SP4 5:2 2:1   7:3 6 I

I miejsce zajęli chłopcy z SP 4 (op. Paweł Książek), II m SP 1 (op. Dariusz Wajcfelt),      III m SP 2 (op. Anna Witukiewicz).

W meczu pomiędzy SP 1 a SP 4 w kategorii dziewczynek padł wynik 1:2, tym samym   I miejsce zajęły dziewczynki z SP 4 (op. Paweł Książek).

Organizator Konrad Rutkiewicz

16 marca odbył się finał miejski w piłce koszykowej szkół gimnazjalnych.

W grupie chłopców zgłosiły się dwa zespoły. Po dobrym, widowiskowym meczu wygrało Gimnazjum nr 3 pod opieką p. Michała Browarczyka i p. Doroty Wajcfelt.       II miejsce zajęli chłopcy z Gimnazjum nr 2 pod opieka p. Piotra Barańskiego.

Lp. Lp. 1. 2. Punkty

PUNKTY

MIEJSCE

 

G 2 G 3
1. GIMNAZJUM NR 2   18:22 18:22 1 II
2. GIMNAZJUM NR 3 22:18   22:18 2 I

W kategorii dziewcząt zgłosiła się tylko drużyna z Gimnazjum nr 3 w Lubaniu, tym samym zajmując I miejsce w klasyfikacji kalendarza rocznego zawodów sportowych.

Organizator Konrad Rutkiewicz

Ponad 80 dzieciaków uczestniczyło w Festiwalu mini siatkówki lubańskich podstawówek, który odbył się na hali MOSiR w Lubaniu 2 marca w ramach Kalendarza Miejskiego Zawodów Sportowych organizowanych przez MOSiR w Lubaniu. Mistrzostwa Lubania odbyły się w mini dwójkach, mini trójkach i mini czwórkach wśród chłopców oraz dziewczynek. Na czterech boiskach rozegrano łącznie 12 meczów. Uczestnikami byli uczniowie SP 1 pod opieką p. Julity Urszulak i p. Dariusza Wajcfelta, SP2 pod opieką p. Ani Witukiewicz oraz SP4 pod opieką p. Pawła Książka i p. Grzegorza Halczuka. Zawody poprowadził organizator MOSiR Konrad Rutkiewicz oraz Artur Ryżewski. Mecze sędziowali uczniowie ZSP im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu : Krzysztof Szczygieł, Iga Zjawin oraz Ola Malamis oraz Gimnazjum nr 3 w Lubaniu : Ola Kamińska i Justyna Maniecka.

Za udział w zawodach oraz zeprezentowanie swoich umiejętności uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz słodkim upominkiem, za co dziękujemy p. Dyrektor Małgorzacie Garula. Organizator dziękuje także nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Wyniki zawodów :

  1. Mini 4 chłopców        : I m SP1, II m SP4, III m SP2;
  2. Mini 4 dziewczynek   : I m SP1, II m SP4, III m SP2;
  3. Mini 3 chłopców        : I m SP1;
  4. Mini 3 dziewczynek   : I m SP4;
  5. Mini 2 chłopców        : I m SP2, II m SP4;
  6. Mini 2 dziewczynek   : I m SP4;

Organizator imprez sportowych MOSiR w Lubaniu Konrad Rutkiewicz

Imprezy sportowo – rekreacyjne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowane przez MOSiR w Lubaniu


Nadchodzące wydarzenia

  1. AQUA AEROBIK

    Listopad 23 @ 19:30 - 20:30
  2. III ANDRZEJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

    Listopad 24 @ 17:00 - 22:00
  3. AQUA AEROBIK

    Listopad 28 @ 19:30 - 20:30
  4. FINAŁ MIEJSKI W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT IGRZYSKA MŁODZIEŻY

    Listopad 30 @ 11:00 - 13:00
  5. AQUA AEROBIK

    Listopad 30 @ 19:30 - 20:30

Harmonogram imprez sportowych organizowanych przez MOSiR w Lubaniu w roku 2016/2017

DNI SPORTU IM.   WIESŁAWA  WAJCFELTA 2017

I  Postanowienia ogólne:

  1. Organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu.
  2. Termin zawodów: 06 – 9.06.17r.. godz. 930 – szkoły podstawowe i gimnazjalne.
  3. Miejsce zawodów:
  • stadion MOSiR Lubań, ul. Ludowa 2;
  • hala MOSiR w Lubaniu, ul. Różana;
  • basen MOSiR w Lubaniu, ul. Różana;

I  DZIEŃ – 08.06.21017r.

  1. 930 – otwarcie zawodów na stadionie/hali sportowej(w zależności od pogody) : uczestnicy wydarzeń sportowych przewidzianych w tym dniu na stadionie i hali MOSiR; podsumowanie roku sportowego w Lubaniu; drużyny szkolne przybywają na miejsce rozpoczęcia o godz. 9.00 – 9.10;
  2. 1000 – po przejściu na miejsce rozgrywek rozpoczęcie zawodów dla szkół podstawowych                      i gimnazjalnych wg harmonogramu zawodów;
  3. W przypadku niesprzyjającej pogody uniemożliwiającej przeprowadzenie części lekkoatletycznej zawody w lekkiej atletyce zostają przeniesione na 12 czerwca w poniedziałek (w jednym dniu dla GIM i SP wg oddzielnego harmonogramu);
  4. W przypadku niesprzyjającej pogody zawody w palancie dla SP zostaną przeprowadzone 12 czerwca w poniedziałek na bocznym boisku wg oddzielnego harmonogramu.
  5. Turniej piłki nożnej bez względu na pogodę odbędzie się na stadionie (tylko bardzo zła pogoda uniemożliwi rozegranie meczów).
Dzień Godzina Miejsce Dyscyplina Uczestnicy
Czwartek 8 czerwca 2017r. 10.00 – 12.00 Stadion MOSiR w Lubaniu Mistrzostwa w lekkiej atletyce : GIMNAZJUM

Po 2 osoby do konkurencji;

W sztafetach nie mogą uczestniczyć zawodnicy z 800 m i więcej;

·         bieg na dystansie 100m (dz., chł),
·         skok w dal (dz., chł),
·         300m (dz., chł),
·         600m (dz.),
·         1000m (chł),
·         2000 m (chł),
·         Pchnięcie kulą 3/4  kg (K+M)
·         sztafeta 4x100 m Mix 2 + 2
·         sztafeta szwedzka (100, 200, 300, 400) Mix 2 + 2
10.00 – 11.30 Basen Mistrzostwa miasta              w pływaniu szkół podstawowych wg zgłoszeń do konkurencji;

Klasy I – IV :

25 m dla I-IV

Klasy V – VI :

50 m dla V-VI

·         Kraul

·         Grzbiet

·         Żabka

SP po 2 zawodników do konkurencji; 1 zawodnik może startować w dwóch stylach;
12.00 – 14.00 Hala MOSiR w Lubaniu – stadion MOSiR) Gry zespołowe : SP
  1. Mini streetball dziewcząt i chłopców;
W drużynie

3 + 1

  1. Mini piłka siatkowa „4”
drużyny mieszane (2+2 + 2 rez.)
  1. Mini piłka nożna;
Drużyny 1 + 5 (rez. 3 zaw.)
  1. Turniej palanta
Drużyny 6+6

II DZIEŃ – 09.06.21017r.

  1. 900 – rozpoczęcie zawodów dla szkół gimnazjalnych i 11.00 podstawowych
  2. W przypadku niesprzyjającej pogody uniemożliwiającej przeprowadzenie części lekkoatletycznej zawody w lekkiej atletyce zostają przeniesione na 12 czerwca w jednym dniu dla GIM i SP wg oddzielnego harmonogramu);
  3. W przypadku niesprzyjającej pogody zawody we frisbee dla GIM zostaną przeprowadzone 12 czerwca na boisku wg oddzielnego harmonogramu.
  4. 12.30 – zakończenie dla uczniów SP na stadionie po części LA.
  5. 12.30 – zakończenie dla uczniów GIM po części gier zespołowych
Dzień Godzina Miejsce Dyscyplina Uczestnicy
Piątek 9 czerwca 2017r. 11.00 – 12.30 Stadion MOSiR w Lubaniu Mistrzostwa w lekkiej atletyce w dwóch kategoriach III-IV klasa i V-VI klasa: SP po 2 osoby do konkurencji (w dwóch kategoriach wiekowych)
1.      bieg na dystansie 60m (dz., chł),

III/IV i V/VI

2.      300m (dz., chł),

III/IV

3.      600m (dz) i 800m (chł),

V -VI

4.      skok w dal (dz., chł),

III/IV i V/VI

5.      rzut piłką lekarską 2kg/3kg V-VI
6.      rzut piłeczką palantową;

III/IV i V/VI

9.00 – 10.00 Basen Mistrzostwa miasta w pływaniu szkół gimnazjalnych wg zgłoszeń do konkurencji;

Dystans 50 m :

  • kraul
  • grzbiet
  • żabka
  • sztafeta mix (2+2)
GIM po 2 zawodników do konkurencji; 1 zawodnik może startować w dwóch konkurencjach;
10.00 – 12.30 Hala sportowa Gry zespołowe : GIMNAZJUM
1.           Streetball  dziewcząt i chłopców; Hala 3+1 rez.
2.           Piłka siatkowa 4+2 chłopców i dziewcząt; Hala, na boisku co najmniej 2 dziewczynki w zespole; drużyna 10 uczniów;
3.           Freesbee : drużyny 14 osobowe (7+7); Stadion;
4.           Tenis stołowy drużynowy chłopców i dziewcząt; Mała salka; 2 uczniów w drużynie;
5.           Badminton indywidualny chłopców i dziewcząt; Maks. 2 uczniów ze szkoły; hala;
12.30 Stadion/

hala

Zakończenie igrzysk, wręczenie nagród, oddzielnie dla SP i GIM;

Wyniki wspólzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2016/2017 dla szkół podstawowych i gimnazjalnych prowadzonych przez MOSiR w Lubaniu dla szkól miejskich

18 i 25 maja 2017r. odbyły się na boisku Orlik  w Lubaniu finały w siatkówce plażowej chłopców i dziewcząt gimnazjum. Do zawodów przystąpiły szkoły : Gimnazjum nr 2 w Lubaniu i Gimnazjum nr 3 w Lubaniu w grupie chłopców oraz Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 w grupie dziewcząt.

Finał dziewcząt

Gimnazjum nr 3 – Gimnazjum nr 2         15:5; 15:8 (2:0)

Finał chłopców

Gimnazjum nr 3 – Gimnazjum nr 2         13:15; 14:16 (0:2)

6 kwietnia odbyły się zawody w piłce siatkowej lubańskich gimnazjów. W mistrzostwach Lubania wystartowały po 3 drużyny w kategoriach chłopców i dziewcząt. W turnieju wystartowały : Gimnazjum nr 1 pod kierunkiem p. Małgorzaty Kmieć, Gimnazjum nr 2 z p. Piotrem Barańskim i p. Mariuszem Królem oraz Gimnazjum nr 3 pod iopieką p. Doroty Wajcfelt i p. Michała Browarczyka.

Zawody odbyły się na dwóch boiskach, grano każdy z każdym, wzorowo sędziowali uczniowie ZSP im. KZL w Lubaniu Krzysztof Szczygieł oraz Iga Zjawin.

Klasyfikacja i wyniki końcowe :

23 marca odbyły się Mistrzostwa Lubania w piłce halowej szkół podstawowych. Do zawodów zgłosiły się 3 drużyny chłopców : SP 1, SP 2 i SP 4 oraz dwie drużyny dziewcząt : SP 1 i SP 4.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, a jego końcowe wyniki przedstawiają się następująco :

CHŁOPCY

Lp. Lp. 1. 3. 4. BRAMKI PUNKTY MIEJSCE

SZKOŁA

SP 1 SP 2 SP 4
1. SP1   4:0 2:5 6:5 3 II
2. SP2 0:4   1:2 1:6 0 III
3. SP4 5:2 2:1   7:3 6 I

I miejsce zajęli chłopcy z SP 4 (op. Paweł Książek), II m SP 1 (op. Dariusz Wajcfelt),      III m SP 2 (op. Anna Witukiewicz).

W meczu pomiędzy SP 1 a SP 4 w kategorii dziewczynek padł wynik 1:2, tym samym   I miejsce zajęły dziewczynki z SP 4 (op. Paweł Książek).

Organizator Konrad Rutkiewicz

16 marca odbył się finał miejski w piłce koszykowej szkół gimnazjalnych.

W grupie chłopców zgłosiły się dwa zespoły. Po dobrym, widowiskowym meczu wygrało Gimnazjum nr 3 pod opieką p. Michała Browarczyka i p. Doroty Wajcfelt.       II miejsce zajęli chłopcy z Gimnazjum nr 2 pod opieka p. Piotra Barańskiego.

Lp. Lp. 1. 2. Punkty

PUNKTY

MIEJSCE

 

G 2 G 3
1. GIMNAZJUM NR 2   18:22 18:22 1 II
2. GIMNAZJUM NR 3 22:18   22:18 2 I

W kategorii dziewcząt zgłosiła się tylko drużyna z Gimnazjum nr 3 w Lubaniu, tym samym zajmując I miejsce w klasyfikacji kalendarza rocznego zawodów sportowych.

Organizator Konrad Rutkiewicz

Ponad 80 dzieciaków uczestniczyło w Festiwalu mini siatkówki lubańskich podstawówek, który odbył się na hali MOSiR w Lubaniu 2 marca w ramach Kalendarza Miejskiego Zawodów Sportowych organizowanych przez MOSiR w Lubaniu. Mistrzostwa Lubania odbyły się w mini dwójkach, mini trójkach i mini czwórkach wśród chłopców oraz dziewczynek. Na czterech boiskach rozegrano łącznie 12 meczów. Uczestnikami byli uczniowie SP 1 pod opieką p. Julity Urszulak i p. Dariusza Wajcfelta, SP2 pod opieką p. Ani Witukiewicz oraz SP4 pod opieką p. Pawła Książka i p. Grzegorza Halczuka. Zawody poprowadził organizator MOSiR Konrad Rutkiewicz oraz Artur Ryżewski. Mecze sędziowali uczniowie ZSP im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu : Krzysztof Szczygieł, Iga Zjawin oraz Ola Malamis oraz Gimnazjum nr 3 w Lubaniu : Ola Kamińska i Justyna Maniecka.

Za udział w zawodach oraz zeprezentowanie swoich umiejętności uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz słodkim upominkiem, za co dziękujemy p. Dyrektor Małgorzacie Garula. Organizator dziękuje także nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Wyniki zawodów :

  1. Mini 4 chłopców        : I m SP1, II m SP4, III m SP2;
  2. Mini 4 dziewczynek   : I m SP1, II m SP4, III m SP2;
  3. Mini 3 chłopców        : I m SP1;
  4. Mini 3 dziewczynek   : I m SP4;
  5. Mini 2 chłopców        : I m SP2, II m SP4;
  6. Mini 2 dziewczynek   : I m SP4;

Organizator imprez sportowych MOSiR w Lubaniu Konrad Rutkiewicz

Imprezy sportowo – rekreacyjne dla szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowane przez MOSiR w Lubaniu


Nadchodzące wydarzenia

  1. AQUA AEROBIK

    Listopad 23 @ 19:30 - 20:30
  2. III ANDRZEJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

    Listopad 24 @ 17:00 - 22:00
  3. AQUA AEROBIK

    Listopad 28 @ 19:30 - 20:30
  4. FINAŁ MIEJSKI W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT IGRZYSKA MŁODZIEŻY

    Listopad 30 @ 11:00 - 13:00
  5. AQUA AEROBIK

    Listopad 30 @ 19:30 - 20:30
Accessibility